Наше время: 11:17,Пятница, 29.03.2024
Православный Сайт
Меню сайта
Категории раздела
Молитвы [6]
Молитвы утренние [29]
Молитвы на сон грядущим [21]
Ежедневные молитвы [49]
Молитвословия церковных таинств и богослужений [75]
Каноны и молитвы для подготовки к Таинствам Исповеди и Святого Причастия [15]
Молитвы Великого поста и Пасхи [13]
МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ [80]
Молитвы в скорбях и искушениях творимые [92]
Молитвы о болящих [74]
Молитвы о путешествующих [7]
О даровании угодной Богу молитвы [3]
Молитвы перед иконами [28]
Молитвы о вере [29]
Молитвы в памятные даты [4]
Молитвы о стяжании добродетелей [27]
Молитвы об избавлении от страстей [29]
Молитвы о мире [34]
Молитвы о благоденствии [22]
Молитвы об успешном земледелии и промысле [25]
О монашеской жизни [10]
Молитвы о воинах [21]
Смерть и поминовение усопших [47]
Каноны [42]
Акафисты [19]
Молитвы ко святым и Ангелам [200]
Тропари, кондаки и величания [0]
Редкие молитвы [0]
Наш опрос
Главные человеческие ценности
Всего ответов: 2
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Акафисты
1 2 »
Кондак 1


 Взбранной Воеводе победительная, яко избавльшеся от злых, благодарственная восписуем Ти раби Твои, Богородице; но яко имущая державу непобедимую, от всяких нас бед свободи, да зовем Ти: радуйся, Невесто Неневестная.
Икос 1


 Ангел предстатель с небесе послан бысть рещи Богородице: радуйся, и со безплотным гласом воплощаема Тя зря, Господи, ужасашеся и стояше, зовый к Ней таковая:
 Радуйся, Еюже рaдocть возсияет; радуйся, Еюже клятва изчезнет.
 Радуйся, падшаго Адама воззвание; радуйся, слез Евиных избавление.
 Радуйся, высото неудобовосходимая человеческими помыслы; радуйся, глубино неудобозримая и ангельскима очима.
 Радуйся, яко еси Царево седалище; радуйся, яко носиши Носящаго вся.
 Радуйся, Звездо, являющая Солнце; радуйся, утробо Божественнаго воплощения.
 Радуйся, Еюже обновляется тварь; радуй ... Читать дальше »
Категория: Акафисты | Просмотров: 437 | Добавил: Admin | Дата: 15.06.2015 | Комментарии (0)

Кондак 1

Приидите, вернии, Духа Святаго прославим сошествие, Иже от Отеческих недр на апостолов излився яко водами, боговедением покры землю, и живоносныя благодати богоусыновления, и горния славы сподобляет чисте притекающих к Нему, освящает же и обожает зовущих:

Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны.

Икос 1

Ангели на небеси светлыми хорами Духу Святому несмолкаемо славу поют, яко источнику жизни и свету невещественному, божественными молниями мир просвещающему. С ними же и мы прославляем Тя, Душе непостижимый, за вся явныя и тайныя милости Твоя, и смиренно просим блаженнаго осенения Твоего:

Прииди, свете истинный и радосте духовная; прииди, росоносный облаче и красото неизреченная. Прииди, и приими яко курение благовонное хвалу нашу; прииди, и даждь нам вкусити радость явления Твоего. Прииди, и сотвори сей день днем милосердия Твоего; прииди, и возв ... Читать дальше »
Категория: Акафисты | Просмотров: 442 | Добавил: Admin | Дата: 15.06.2015 | Комментарии (0)

Кондак 1

Возбранному Воеводе, разрушителю смерти и ада, победную песнь Тебе, Всецарю Христе, приносим, яко востал еси, Всесильне, со славою тридневен от гроба и вся умершыя от века совоскресил еси: мы же страданием Твоим вечныя тли избавльшеся, к самому месту погребения Твоего с веселием и радостию зовем: Радуйся, живоносный гробе, из негоже Христос воскресе!

Икос 1

Ангел предстатель с небесе низшед, камень от гроба Твоего отвали, Христе Боже, и мироносицам благовести востание Твое, глаголя: шедше, рцыте учеником Его, яко воста от мертвых: они же, вразумленные чудным явлением, зряще ко гробу Твоему, с верою и любовию возглашаху:

Радуйся, живоносный гробе, в немже Христос, яко человек, почи, и яко Бог, воскресе тридневен! Радуйся, яко из тебе Спас мира, яко Жених из чертога изшед, смерть попра и ада пленил есть!

Радуйся, яко востанием Того, от века умерший, в ... Читать дальше »
Категория: Акафисты | Просмотров: 482 | Добавил: Admin | Дата: 15.06.2015 | Комментарии (0)

Кондак 1

Возбранный Воеводо и Создателю мира, услыши нас грешных, молящихся Тебе – Творцу и Промыслителю нашему, призри с высоты святаго жилища Твоего на иссохшие от ненависти сердца наша, и обнови их благодатию Пресвятаго Духа Твоего, да и мы Благодетелю и Владыце живота нашего зовем: Боже, Источниче мира и любви, водрузи мир и любовь в сердцах наших.

Икос 1

Ангелов Творче, Великий и Всемогущий Боже наш, Ты покоривый под нози Свои стихии вси, Ты одним словом Своим запретивый буре и повелевый быти тишине на озере Генисаретстем, таковому дивящеся Твоему всемогуществу, Тебе Владыце мира взываем: Источниче мира и любви, погаси ненависть и зависть в людех Твоих; Источниче мира и любви, ороси каплею благодати Святаго Духа Твоего оледеневшие лютые сердца наша; Источниче мира и любви, возрасти в сердцах людей Твоих добродетель кротости и смирения; Источниче мира и любви, искорени в ... Читать дальше »
Категория: Акафисты | Просмотров: 826 | Добавил: Admin | Дата: 15.06.2015 | Комментарии (0)

Кондак 1

Возбранный Воеводо и Господи, радосте и веселие рабом Твоим, идеже Ты, тамо потребляется всякая печаль, идеже несть Тебе, тамо всякая радость суетна. Призри на мя грешнаго, погибающаго в беде сей, и явлением спасения Твоего посети мя, зовуща:

Господи мой, Господи, Радосте моя, даруй ми, да возрадуюся о милости Твоей.

Икос 1

Ангелов Творче и Господи Сил, спасения ради падшаго человека не возгнушался еси Девического чрева, последи же заплевания, поношения и поносную смерть претерпел еси, Слове Божий, благ бо еси и Человеколюбец. Сие помышляя, дерзаю приступити к Тебе и со слезами молитися:

Господи мой, Господи, Милосердый Спасителю мой, спаси мя погибающаго; Господи мой, Господи, пришедый не праведныя спасти, но грешныя, избави мя от напасти сея. Господи мой, Господи, недуги наша приемый и болезни понесый, исцели болезни сердца моего; Господи мой, Госп ... Читать дальше »
Категория: Акафисты | Просмотров: 589 | Добавил: Admin | Дата: 15.06.2015 | Комментарии (0)

Посвящается 300-летию надвратного храма во имя Нерукотворного Образа Спасителя в Зачатьевском монастыре

Кондак 1

Пречистому Твоему Образу покланяемся, Благий, просяще прощения прегрешений наших, Христе Боже, волею бо благоволил еси плотию взыти на Крест, да избавиши, яже создал еси, от работы вражия, тем с надеждою вопием Ти:

Господи Боже, Спасителю мой, прииди ко мне noгибающему и исцели болезни моя неисцельныя.

Икос 1

«Иисусе, Спасителю мой, – молил смиренно Авгарь князь Едесский, – прииди ко мне и исцели неисцельныя болезни моя, в нихже от многих лет стражду». Ему же подражая, и аз, пораженный гpexoвною проказою, мольбою вопию сице:

Господи мой, Господи, помилуй мя по велицей милости Tвoeй, и по множеству щедрот Твоих очисти беззаконие мое. Господи Спасителю мой, росою мило ... Читать дальше »
Категория: Акафисты | Просмотров: 709 | Добавил: Admin | Дата: 15.06.2015 | Комментарии (0)

Кондак 1

Избраннаго Царя избранная Мати зрится ныне от Вифлеема в Иерусалим грядуща, Богомладенец же Иисус, яко на облаце легце во объятиях Тоя носим бывает. Мы же недостойнии, сретающе Царя Славы и Пресвятую Матерь Деву, с Симеоном старцем вопием Преблагословенней:

Гряди, Пречистая, Господь с Тобою и Тобою с нами.

Икос 1

Ангел небесных небесные лики приникше на землю, зрят Своего Творца и Владыку перворожденна всея твари во объятиях Девических от Матери неискусомужныя, яко Младенца носима и ко храму во Иерусалим грядуща, и радующеся поют Тому и Царице Деве хвалу праздничную:

Гряди, Царю неба и земли, во град великаго Царя, Сион святый. Гряди, Превышний Боже, от горних высот в рукотворенный храм земный. Гряди, Единородный Сыне Божий, вселитися с человеки на земли. Гряди, непорочный Агнче Божий, принестися ко Господу, живущему на небеси. Гряди, чистая Голубице ... Читать дальше »
Категория: Акафисты | Просмотров: 992 | Добавил: Admin | Дата: 15.06.2015 | Комментарии (0)

Кондак 1

Возбранный Воеводо и Царю славы, Тебе небеси и земли Создателя, зрящи на горе Фаворстей преобразившася со славою, вся тварь удивися, небеса вострепеташа, и вси земнороднии возрадовашася, мы же недостойнии Твоему нас ради Преображению благодарственно поклонение приносяще, с Петром от души вопием Ти:

Иисусе, Превечный Боже, добро нам всегда быти под кровом благодати Твоея.

Икос 1

Ангелом недоведомое и человеком неприступное Твое, Светодавче Христе, Божество, незаходительными молниями и лучами Невечерняго Света Твоего, явил еси на горе Фаворстей начальнейшим учеником Твоим, тии же Божественным изменишася ужасом, облаком осиявшеся светлым и глас Отечь слышавше, разумеша Твоего вочеловечения таинство, вопиюще Тебе таковая:

Иисусе, Сыне Божий Безсмертный, просвети нас светом Лица Твоего осияннаго. Иисусе, Благий Боже Всесильный, возбуди нас спящих из глуби ... Читать дальше »
Категория: Акафисты | Просмотров: 531 | Добавил: Admin | Дата: 15.06.2015 | Комментарии (0)

Кондак 1

Избравый от всех родов пречистейшую Ангел Деву, и от нея родивыйся плотию Христе Боже наш; благодарственная приносим ти раби Твои Владыко. Ты же яко имеяй милосердие неизреченное, от всяких нас бед свободи, зовущих:

Иисусе, Сыне Божий, воплотивыйся нас ради, слава Тебе.

Икос 1

Ангел множество собрася во Вифлееме, видети непостижное рождество; и видевше своего Творца, во яслех яко младенца лежаша, удивишася! И страхом благоговеюще, Рождшагося и Рождшую боголепне почитаху, поюще таковая:

Слава Тебе, Сыне Божий, прежде век от Отца рожденный. Слава Тебе, со Отцем и Духом вся сотворивый. Слава Тебе, спасти погибшия пришедый. Слава Тебе, даже до рабия зрака снизшедый. Слава Тебе, Взыскателю заблудших. Слава Тебе, Спасителю погибших. Слава Тебе, средостение вражды разрушившу. Слава Тебе, рай, преслушанием затворенный, паки отверзшу. Слава Тебе, род человече ... Читать дальше »
Категория: Акафисты | Просмотров: 468 | Добавил: Admin | Дата: 15.06.2015 | Комментарии (0)

Кондак 1

Избранный Царю Горняго Сиона, Кроткий, спасаяй и Праведный Избавителю наш, Тебе, в вышних на Херувимех носимаго и певаемаго от Серафим, зрим ныне на жребя возшедшаго и в Иерусалим к вольней страсти грядущаго. Сего ради поклоняемся неизреченному снисхождению Твоему, и с ваиами и ветвьми умиленно сретаем Тя, да и с дети еврейскими воззовем Тебе:

Благословен грядый во имя Господне, осанна в вышних!

Икос 1

Архангелов и Ангелов лики со страхом и с трепетом взираху с небесных высот на Твое, Христе Спасе, во Иерусалим к вольной страсти вхождение и со Апостолы незримо сопровождаху Тя Царя Своего и с дети еврейскими «осанна в вышних» Тебе приношаху и воспеваху песнопения сицевыя:

Благословен еси, Господи Боже наш, яко посетил и сотворил еси избавление людем Своим. Благословен еси, Владыко Христе, яко пришел и даровал еси Крестом спасение чадом Своим.

Б ... Читать дальше »
Категория: Акафисты | Просмотров: 655 | Добавил: Admin | Дата: 15.06.2015 | Комментарии (0)

1-10 11-19
Вход на сайт

Поиск
Онлайн радио
Онлайн радио
Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Block title
Я играю в Blogowar.ru, чего и вам советую.
Поделись сайтом
Рекомендуй другу
Архив записей
Яндекс.Метрика МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Copyright Molitvochka.at.ua © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz